

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Bipolar |
| Type | Hall Effect |
| Output Type | Open Collector |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 25 mA |
| Max Supply Current | 4 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 6 mT Trip, -6 mT Release |
Stock: 82
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24403
Ext.Price$0.24403
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24403 | $0.24403 |
| 10 | $0.19286 | $1.92860 |
| 50 | $0.16735 | $8.36750 |
| 100 | $0.14521 | $14.52100 |
| 500 | $0.13289 | $66.44500 |
| 1000 | $0.12552 | $125.52000 |
| 3000 | $0.12426 | $372.78000 |
